Przełączniki to podstawa każdego układu elektronicznego – nie inaczej jest w przypadku systemów smart home. Z użyciem inteligentnych przełączników można kontrolować oświetlenie i różnego rodzaju urządzenia w jeszcze większym zakresie, niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Sprawdź interesujące modele dostępne w sklepie SmartBest i wybierz najlepsze propozycje do swojego mieszkania.

42 product(s)
Nie ma więcej produktów do załadowania. Osiągnięto koniec listy!

Inteligentne przełączniki do światła – idealne uzupełnienie oświetlenia smart i nie tylko

Inteligentne przełączniki to produkty, które mogą świetnie współgrać zarówno z oświetleniem smart, jak i z tradycyjnymi źródłami światła. Zapewniają one przede wszystkim zwiększoną wygodę przy kontrolowaniu oświetlenia, a także szereg ciekawych, praktycznych opcji. Przełączniki mogą być podłączone do pojedynczych lamp lub do całych pomieszczeń, by umożliwiać dostosowywanie większej liczby świateł jednocześnie. Co ważne, w przeciwieństwie do klasycznych produktów tego typu służą one nie tylko do włączania i wyłączania światła. Inteligentny przełącznik daje wiele nowych możliwości – w połączeniu z żarówką smart można liczyć np. na możliwość zmiany temperatury, jasności i barwy światła. Takie rozwiązanie pozwala precyzyjnie dostosować oświetlenie do swoich potrzeb i do aktualnej sytuacji.

Przełączniki smart będą dobrym wyborem w wielu pomieszczeniach – np. w pokoju dziecięcym, sypialni czy gabinecie. To także świetny dodatek do salonu. Z ich wykorzystaniem można łatwo zadbać o nastrojową atmosferę lub urozmaicić domowe imprezy czy spotkania ze znajomymi. Inteligentne przełączniki mogą być ponadto kontrolowane głosem – w ramach konfiguracji można ustawić różne hasła lub odgłosy rozpoznawane przez urządzenie.

Jeszcze więcej możliwości z inteligentnymi przełącznikami WiFi

Interesującą opcją jest również inteligentny przełącznik WiFi, który daje wiele ciekawych możliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sterować oświetleniem nie tylko za pomocą panelu zamontowanego ścianie czy przez komunikaty głosowe, lecz także za pośrednictwem aplikacji. Zależnie od producenta danego modelu dostępne opcje mogą obejmować np. kontrolowanie jasności, temperatury czy barwy światła, jak również ustawianie harmonogramów pracy żarówki. Podstawowa funkcjonalność aplikacji do inteligentnych przełączników obejmuje też zdalne włączanie i wyłączanie światła. Co więcej, dzięki aplikacji można sprawdzić stan oświetlenia z dowolnego miejsca, nawet będąc poza domem.

Asortyment sklepu SmartBest obejmuje wiele przełączników smart, które różnią się pod względem wyglądu, parametrów i funkcjonalności. Przy wyborze konkretnego modelu należy pamiętać przede wszystkim o dopasowaniu go do swoich potrzeb, jednak nie można pominąć także dostosowania go do wystroju pomieszczenia, w którym przełącznik będzie zamontowany. Pod względem estetyki liczą się kwestie takie jak kolor, kształt i liczba przycisków. Funkcjonalność zależy w dużej mierze od opcji dostępnych w aplikacji – przed zakupem warto zapoznać się z możliwościami propozycji od poszczególnych producentów.

Nie tylko światło – inteligentne przełączniki do innych sprzętów

Oprócz samego oświetlenia warto zainteresować się także przełącznikami do kontrolowania innych urządzeń w domu. W zależności od wybranego modelu można postawić na zdalną, wygodną obsługę grzejnika, sprzętu AGD, systemu ogrzewania, a nawet pojedynczych gniazdek. Wystarczy odpowiednio połączyć elementy systemu i aplikację lub pilot, by cieszyć się wyjątkowym komfortem obsługi domowych systemów. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą kontrolować wszystkie urządzenia z jednego miejsca. Przełączniki z funkcją sterownika działają głównie z wykorzystaniem WiFi, dzięki czemu nie ma potrzeby rozszerzania domowej sieci o dodatkowe urządzenia.

Co sprawia, że warto postawić na inteligentne przełączniki? To nie tylko wygoda – ich zastosowanie ma również bardzo istotny wpływ na wysokość rachunków w domu. Z użyciem tego typu rozwiązań można ograniczyć zużycie energii w momentach, gdy poszczególne źródła światła czy urządzenia nie są potrzebne, również wtedy, gdy znajdujemy się z dala od domu. Oprócz oszczędności można dzięki temu jednocześnie zadbać o ekologię, zmniejszając zapotrzebowanie na produkcję energii i redukując tempo zużywania się domowych urządzeń.