Żyjemy w czasach, które dają nam dostęp do całej masy udogodnień związanych z innowacyjnymi urządzeniami. Bez niektórych sprzętów można się obyć, inne stanowią absolutne minimum w każdym mieszkaniu. Do drzwi tej drugiej kategorii coraz śmielej pukają zasłony elektryczne. To już nie tylko modny gadżet, ale przede wszystkim funkcjonalne urządzenie, przydatne chociażby do optymalnego zarządzania temperaturą w domu. Co ma jednak wspólnego zasłona z warunkami panującymi w mieszkaniu? Pozwala osłonić pokój przed intensywnym słońcem, które nadmiernie by je nagrzało. O ile w przypadku tradycyjnych produktów zasłonięcie materiału wymaga ręcznej interwencji, o tyle modelami elektrycznymi da się sterować z dowolnego miejsca. Wystarczy zamontować niezbędne części, mieć dostęp do sieci i odpowiednie aplikacje w smartfonie. Obsługa jest prosta oraz komfortowa!

19 product(s)
Nie ma więcej produktów do załadowania. Osiągnięto koniec listy!

Zasada działania elektrycznych karniszy

Z punktu widzenia użytkownika klasyczne i automatyczne zasłony działają tak samo. W każdym przypadku materiał zamontowany po bokach karnisza zaciąga się na okna. Jedyną różnicą jest sposób obsługi poszczególnych modeli. W tradycyjnej wersji zasłony przesuwa się za pomocą pociągnięcia ręką. Elektryczne urządzenia działają na bazie niewielkiego silniczka zasilanego energią pobieraną z sieci. Dzięki optymalnej mocy jest on w stanie płynnie przesuwać po szynach ważący wiele kilogramów materiał, ustawiając zasłony w zaprogramowanym miejscu. Oczywiście automatyzacja procesu dotyczy nie tylko doraźnej obsługi. Elektryczne zasłony wewnętrzne mogą mieć zaprogramowany harmonogram pracy, w czym pomoże Meross Smart Wi-Fi Sterownik Rolet. Dzięki niemu dokładnie wskażesz godziny, w których okno ma być zasłonięte. Zasłony obsłużysz za pomocą designerskiego przełącznika lub aplikacją.

Nowoczesny i efektowny design

Zasłony elektryczne wewnętrzne, pomimo wbudowanych systemów, cechują się przyjemnym dla oka designem. Będa idealnie pasować do wnętrz w stylu nowoczesnym, ale dzięki minimalistycznej konstrukcji zgrabnie wpasują się w praktycznie dowolne pomieszczenia. Aby się o tym przekonać wystarczy przyjrzeć się dowolnemu elementowi urządzeń, np. silnikowi do karniszy Tuya. Działa bezpośrednio przez sieć Wi-Fi, a wszystkie podzespoły udało się skryć w obudowie o wymiarach zaledwie 4,8 x 7, 22,5 cm! Co ważne elektryczne zasłony nie generują dużego hałasu, wręcz przeciwnie, użytkownicy doceniają ich cichą pracę. Jaka jest szybkość przesuwania materiału? Mówimy o kilkunastu centymetrach na sekundę, a więc zasłonięcie okna o długości kilku metrów zajmie tylko kilkadziesiąt sekund. W naszym sklepie zamówisz modele przetestowane w praktycznych warunkach, które zbierają pozytywne opinie ekspertów.

Elektryczny karnisz - kiedy będzie dobrym wyborem?

Patrząc jedynie na cenę na sklepowej półce tradycyjny karnisz będzie bardziej opłacalnym wyborem niż elektryczne zasłony wewnętrzne. Kierowanie się kryterium ceny byłoby jednak zbyt dużym uproszczeniem, bo „długodystansowo” rolety automatyczne zapewniają korzyści nieosiągalne dla klasycznych modeli. Zarówno zimą, jak i latem wersje na prąd pozwolą swobodnie reagować na sytuację pogodową, gdy nie ma Cię w domu. Ułatwią ochłodzenie mieszkania lub jego ogrzanie, co z kolei może nieco obniżyć wydatki potrzebne na ogrzewanie, czy też klimatyzację. Poza tym zdalna obsługa zasłon pozwoli wygodniej wypoczywać we własnym domu, czyli efektywniej regenerować siły. W niektórych sytuacjach otwarcie zasłon na odległość może być „awaryjnym budzikiem”, który wyciągnie z łóżka dzieci lub drugą połówkę. Naszym zdaniem taki karnisz sprawdzi się świetnie w domu, mieszkaniu lub pomieszczeniach biurowych.

Niska awaryjność

Idea inteligentnego domu jest nam bardzo bliska, dlatego w ofercie posiadamy setki produktów potrzebnych do stworzenia wydajnego smart home. Zadbaliśmy o urządzenia sygnowane logiem topowych producentów, dlatego bez problemu zamówisz u nas akcesoria marek takich jak: Aqara, Meross, Tuya, Yeelight, czy też Zemismart. Ich zasłony elektryczne wewnętrzne spełnią oczekiwania wymagających klientów, ponieważ zanim systemy trafiły na rynek, przeszły rygorystyczne testy. Stawiamy na sprzęty o maksymalnej uniwersalności. Poszczególne części potrafią pracować w temperaturach od -20 do nawet 55 stopni Celsjusza, przy wilgotności roboczej w przedziale 0 -95 proc. RH. Mówimy o wytrzymałych produktów, dostosowanych do intensywnego oraz wieloletniego użytkowania. Ich zakup nie obciąży zbytnio domowego budżetu, bo zadbaliśmy o niską cenę urządzeń.

Co dokładnie znajdziesz w ofercie?

Chociaż zasłony elektryczne to innowacyjne systemy, cała konstrukcja składa się ze stosunkowo niewielkiej liczby elementów. Jednym z przydatnych akcesoriów będzie silnik do rolet na łańcuszek, który uniesie lub opuści roletę w dowolnym zakresie. Na podobnej zasadzie działa napęd karniszy, w przypadku materiałowych zasłon mówimy oczywiście o ruchu w poziomie. Na liście potrzebnych produktów znajdują się poza tym kółka do elektrycznych modeli oraz mini moduły, pełniące funkcję sterowników. Ponadto w ofercie posiadamy: szyny, wózki oraz łączniki do karniszy. Dzięki wspomnianym elementom automatyczne zasłony będą pracować cicho, wydajnie i długo. Na życzenie klientów personalizujemy długość karniszy. Usługa polega na przycięciu części do konkretnego wymiaru, wskazanego nam wcześniej podczas składania zamówienia.