Inteligentne oświetlenie to rozwiązanie, które przyda się w każdym domu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu SmartBest – nasz asortyment obejmuje wszystkie potrzebne produkty do stworzenia skutecznego, wygodnego w obsłudze systemu smart home. To m.in. włączniki, żarówki, taśmy LED czy ściemniacze świateł, które pozwolą na inteligentne kontrolowanie światła.

22 product(s)
Nie ma więcej produktów do załadowania. Osiągnięto koniec listy!

Inteligentne oświetlenie – korzystny wybór dla każdego domu

Coraz więcej osób decyduje się na zakup rozwiązań typu smart do swojego domu lub mieszkania. To szeroka grupa produktów, w której znajdują się m.in. sprzęty AGD, systemy ogrzewania, instalacje monitoringu, a także oświetlenie. Ostatni obszar to często punkt wyjścia do kompletnego systemu smart home – wynika to przede wszystkim z korzystnej ceny urządzeń tego typu, ich różnorodności i praktycznego zastosowania.

Inteligentne oświetlenie to pojęcie, pod którym mieszczą się zarówno poszczególne produkty, jak i całe systemy odpowiedzialne za kontrolę źródeł światła w domu. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się m.in. żarówki, lampy, ściemniacze świateł, taśmy LED czy włączniki. Warto zacząć od włączników – są one dostępne w różnych modelach, dzięki czemu można bez problemu dopasować produkt do swoich potrzeb i do charakterystyki instalacji w danym pomieszczeniu.

Włączniki smart pozwalają na kontrolowanie oświetlenia zarówno w tradycyjny sposób, jak i np. głosowo, za pomocą aplikacji albo nawet przy użyciu gestów. Dzięki temu można dostosować światło niezależnie od tego, gdzie jesteśmy – w tym także poza domem. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli nie tylko zadbać o swój komfort, lecz także zmniejszyć wydatki na energię.

Smart żarówki w różnych kolorach i kształtach

Przełączniki i włączniki to tylko jedne z wielu urządzeń, z których może korzystać inteligentny dom. Oświetlenie obejmuje również żarówki smart – w sklepie SmartBest dostępnych jest wiele ciekawych modeli, które sprawdzą się dla różnych grup klientów. Wybór konkretnych produktów warto zacząć od określenia oczekiwanej mocy żarówki, a następnie dopasować jej kolor. Asortyment sklepu obejmuje zarówno standardowe modele ze światłem białym i żółtym, jak i bardziej zaawansowane żarówki, które zapewniają dostęp do pełnej palety barw. Dzięki temu można bez problemu zmienić klimat w danym pomieszczeniu i wprowadzić szczególny nastrój np. podczas oglądania filmu.

Obsługa inteligentnej żarówki najczęściej opiera się na wykorzystaniu pilota lub aplikacji. Po włączeniu jej z użyciem przełącznika światło ma domyślny lub ostatnio używany kolor; aby skorzystać z innych barw, potrzebne będzie użycie dołączonego pilota bądź wybór właściwej opcji na urządzeniu mobilnym. Co więcej, w wielu modelach możliwe jest również ustawienie harmonogramu pracy żarówki. Dzięki temu światło może być automatycznie wyłączane wieczorem lub po wyjściu z domu. Takie rozwiązanie nie tylko ograniczy ilość zużywanej energii w domu, lecz także zapewni większy komfort w domu, wpływając m.in. na jakość snu.

Inteligentne lampki z aplikacją na telefon

Inteligentne oświetlenie w domu to także specjalne lampy, które można kontrolować za pomocą pilotów, aplikacji, gestów czy nawet korzystając z komunikatów głosowych. Lampki smart są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach. Jedną z najpopularniejszych opcji są modele biurowe, które świetnie sprawdzą się do pracy czy nauki w wieczornych godzinach. Z ich użyciem można jednocześnie lepiej zadbać o swój wzrok, który mógłby być nadwyrężony przez niedostateczne oświetlenie. Wiele urządzeń tego typu daje ponadto możliwość zmiany jasności, temperatury i barwy oświetlenia, dzięki czemu światło można dostosować do swoich potrzeb pod wieloma względami.

Inteligentne oświetlenie sprawdza się bardzo dobrze również w pokoju dziecka. Takie rozwiązanie ma wiele plusów. W nocy można ustawić światło o niewielkiej jasności, które nie zakłóci snu, zapewniając przy tym widoczność w razie różnych niespodziewanych sytuacji. To świetny wybór m.in. dla dzieci, które budzą się przez koszmary. Lampkę smart można wykorzystać również jako wsparcie dla tzw. niani elektronicznej, czyli kamery umożliwiającej zdalny podgląd pokoju dziecka. Zwiększony poziom światła przełoży się na skuteczniejsze zbieranie obrazu i większą czytelność, co może być bardzo istotne m.in. w przypadku problemów zdrowotnych dziecka, które wymagają szybkiej reakcji.

Inteligentne oświetlenie w pokoju gracza

Smart lampki to również świetny dodatek do pokoju gracza. Warto w nie zainwestować, by stworzyć niesamowity klimat do rozgrywek. Co istotne, inteligentne oświetlenie ma w tym przypadku nie tylko funkcję estetyczną, lecz także zapewnia ochronę wzroku. Wielogodzinna rozgrywka to spore wyzwanie dla oczu, zwłaszcza przy słabym oświetleniu – dzięki lampom smart można jednak na bieżąco dopasować poziom światła w pomieszczeniu.

Tworząc inteligentne oświetlenie w domu, warto również pamiętać o smart taśmach LED. Można je zamontować w wielu miejscach – nawet tam, gdzie ilość dostępnej przestrzeni jest bardzo mała. Najczęściej nakleja się je na ścianie, zaraz pod sufitem; można je także zamontować przy podłodze, na powierzchni mebli czy obok urządzeń elektronicznych. W przypadku taśm wodoodpornych takie oświetlenie może sprawdzić się też np. w łazience, gdzie zapewni wyjątkowy klimat podczas kąpieli. Możliwości jest naprawdę sporo – warto sprawdzić dostępne produkty i dopasować je do swoich potrzeb, a także do charakterystyki pomieszczeń w domu.