Automatyczne systemy w mieszkaniach nie są już niczym dziwnym, w zasadzie stanowią nowy standard wyposażenia domów. Dzięki atrakcyjnej cenie takich rozwiązań stały się powszechne dostępne, a w wielu przypadkach pozwalają zredukować rachunki, a przynajmniej zoptymalizować koszty związane z ogrzewaniem lub energią. Śmiało można powiedzieć, że karnisze elektryczne od pewnego czasu świetnie wpisują się w ideę smart home. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu odpoczynek w salonie lub sypialni będzie bardziej komfortowy, a Ty łatwiej naładujesz baterie po trudnym dniu. Dzięki systemowi łatwo zarządza się np. ilością światła, jakie wpada do mieszkania. W upalne dni zdalne zamknięcie zasłon o odpowiedniej porze pozwoli obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Elektryczny karnisz nie jest skomplikowany w montażu, jego założenie nie wymaga kosztownego remontu.

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Karnisz elektryczny - podstawowe informacje

Skoro karnisz jest elektryczny, musi być zasilany energią. Prądu wymaga w tym przypadku np. silnik, który wprawia w ruch zasłony. Poza tym zasilania potrzebują inne elementy, np. moduły do zdalnego łączenia się z systemem. Dzięki nim jesteś w stanie sterować karniszem zdalnie za pomocą intuicyjnej aplikacji na smartfonie z dowolnego miejsca. Jedynym warunkiem pozostaje dostęp do sieci internetowej. Z wyglądu konstrukcja nie różni się od tradycyjnych modeli. Potrzebna jest szyna, czy też kółka do zawieszenia materiału. Mówiąc krótko, całość prezentuje się bardzo estetycznie i zgrabnie, łatwo dopasujesz ją do ogólnej aranżacji pomieszczenia. Co ważne, choć automatyczne karnisze posiadają dodatkową elektronikę, wcale nie mają dużych rozmiarów. Wskażmy np. na silnik Aqara o wymiarach 70 x 50 x 346 mm, co pozwala zamontować go nawet w mniejszych pokojach lub biurach.

Wydajna praca o każdej porze roku

Sprzęty elektryczne mogą być czułe na działanie warunków pogodowych. Na szczęście, karnisze automatyczne montuje się wewnątrz pomieszczeń, gdzie zmienność aury jest dość niewielka. W domach łatwiej kontrolować parametry związane z temperaturą i wilgotnością. Niemniej same części mogą pochwalić się znaczną wytrzymałością. Silniki dostosowano do pracy od -20 do +55 stopni Celsjusza przy wilgotności roboczej na poziomie 10 - 90% RH. W domu trudno osiągnąć skrajne zakresy, o których wspomnieliśmy, dlatego elektryczne karnisze będą pracować wydajnie przez cały rok. Dodatkowo podzespoły imponują żywotnością, dlatego raz kupione elementy posłużą przez wiele lat. Producenci zadbali o odporność urządzeń na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, skrywając mechanizmy w specjalnie zaprojektowanej obudowie. Warto samemu przekonać się o ich dużej funkcjonalności.

Pamiętaj, aby zamówić wszystkie niezbędne części

Jeśli planujesz zamontować karnisz elektryczny na pewno interesuje Cię jego cena, ale podczas składania zamówienia ważne są także inne kwestie. Pamiętaj, aby zamówić wszystkie elementy potrzebne do prawidłowego działania systemu. Części muszą ze sobą współdziałać, dlatego wybór produktów od różnych firm może okazać się nienajlepszym pomysłem. Bezpiecznym wyjściem będzie zakup elektroniki od jednego producenta, w takim przypadku zyskujesz gwarancję, że konstrukcja okaże się spójna i bezpieczna w użytkowaniu. Co warto zamówić? W katalogu znajdziesz np. kółka, łączniki, mocowania, szyny i paski. Sufitowy karnisz elektryczny musi posiadać także silnik, który napędza ruch zasłon. Zazwyczaj napęd działa z prędkością zasuwania materiału na poziomie kilkunastu centymetrów na sekundę. Jak widać, silniczek spokojnie poradzi sobie z obsługą wielometrowych okien.

Cena za elektryczny karnisz

Innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania mogą sprawiać wrażenie kosztownych. Oczywiście zautomatyzowane systemy będą droższe od klasycznych rozwiązań, ale nie oznacza to wcale, że mniej opłacalne. W długoterminowym ujęciu elektryczne karnisze jawią się jako rentowne przedsięwzięcie na kilku płaszczyznach, o czym wspominaliśmy wcześniej. Jeśli mowa o konkretnych kosztach, nie da się wskazać dokładnej ceny. Wiele zależy od tego, na jakie mechanizmy się zdecydujesz. Znaczenie ma wielkość okna, bo wraz z długością karnisza będzie zmieniać się kosztorys inwestycji. Cena za karnisz elektryczny będzie poza tym różna ze względu na zakres dodatkowych usług. W naszym sklepie oferujemy np. opcję przycięcia elementów na wskazany wymiar. Jeśli chcesz poznać dokładny cennik, wystarczy zadzwonić. Chętnie doradzimy w zakupach i pomożemy wybrać optymalny produkt.

Gdzie sprawdzą się elektryczne karnisze?

Automatyczny karnisz należy do urządzeń „demokratycznych”, po konstrukcję można spokojnie sięgnąć w praktycznie dowolnym miejscu. Dzięki jej budowie trudno powiedzieć, że w jakimś pomieszczeniu elektryczne zasłony nie spełnią swojej funkcji. Od dawna tego typu rozwiązania chętnie stosują firmy w biurowcach, gdzie trzeba zasłonić duże przeszklone powierzchnie. Usuwanie materiału zdalnie lub z wykorzystaniem pilota zapewnia olbrzymi komfort. Niemniej karnisz elektryczny coraz częściej gości w prywatnych domach, hotelach, salach konferencyjnych oraz budynkach użyteczności publicznej. Najczęściej decydują się na niego osoby, które w ciągu dnia muszą mierzyć się ze skrajnie różnym oświetleniem pomieszczenia, co szczególnie podczas upalnych, letnich miesięcy może rodzić problemy. W naszym sklepie znajdziesz modele dostosowane do każdej sytuacji. Wystarczy wybrać produkt zgodny z potrzebami.