Obecnie inteligentne domy nie tylko zyskują na popularności, ale także stają się coraz bardziej dostępne cenowo. Instalacja systemów automatyzacji, które jeszcze niedawno były dostępne głównie dla osób zamożnych, teraz stała się stosunkowo niedroga. Dzięki rozpowszechnieniu technologii bezprzewodowych możliwość budowy inteligentnego domu jest otwarta dla każdego. Poszukujesz czujników do inteligentnego domu? Zależy Ci na wysokiej jakości i korzystnej cenie? Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

16 product(s)
Nie ma więcej produktów do załadowania. Osiągnięto koniec listy!

Czym są inteligentne czujniki?

Inteligentne czujniki są niezwykle istotne, jeśli decydujesz się na wprowadzenie rozwiązania smart home, czyli inteligentnego domu/smart domu. Elementy te, zwane także smart sensorami, pełnią funkcję monitoringu określonych parametrów. Działając w sposób ciągły, zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa i wygody. To właśnie one dostarczają niezbędnych informacji, a jeśli są połączone z elementami sterującymi, umożliwiają smart domowi odpowiednie reagowanie na różne sytuacje.

Posiłkując się przykładem, gdy w Twoim domu zainstalowane są inteligentne żarówki oraz czujnik ruchu, możesz zaprogramować te elementy w taki sposób, aby oświetlenie automatycznie się włączało, gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia. By smart dom mógł funkcjonować, potrzebujemy również centralnej jednostki, która połączy wszystkie urządzenia w jedną sieć i będzie zdolna do jednoczesnej kontroli wielu elementów.

Inteligentny dom - czujniki i ich rodzaje

Jeśli chodzi o czujniki w inteligentnym domu, podobnie jak w przypadku standardowych czujników, istnieje wiele różnych rodzajów, z których każdy pełni określone zadanie. Obejmują one czujniki ruchu, czujniki otwarcia oraz bardziej zaawansowane urządzenia m.in. czujniki zalania, wilgotności i temperatury.

  • Czujniki otwarcia (stykowe) działają na zasadzie informowania, czy coś jest "otwarte", czy "zamknięte". Zazwyczaj składają się z dwóch części, które są łatwe w instalacji. Gdy elementy czujnika są blisko siebie, oznacza to stan "zamknięty", a gdy się oddalają, oznacza to stan "otwarty". Czujniki te znajdują zastosowanie głównie w zabezpieczaniu domu, umożliwiając otrzymywanie powiadomień o otwarciu lub zamknięciu drzwi. Czujniki otwarcia mogą być również używane na oknach, aby monitorować, które z nich są otwarte lub zamknięte.
  • Czujniki ruchu są bardzo przydatne w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ wykrywają ruch i informują o nim właścicieli domów, nawet podczas ich nieobecności. Mogą również służyć do automatycznego sterowania oświetleniem, włączając je, gdy ktoś wchodzi do pokoju (lub wyłączając, gdy wychodzi). Wielu producentów systemów inteligentnego domu wyposaża swoje rozwiązania we wbudowane czujniki ruchu, które posiadają szerokie zastosowanie w różnych automatyzacjach domowych. Jeden z przykładów: kiedy kamera z czujnikiem ruchu wykryje aktywność po godzinie 22:00, może rozpocząć nagrywanie i włączyć alarm, aby oświetlić intruza i odstraszyć go.
  • Czujniki zalania są łatwe w instalacji i umieszcza się je na podłodze w miejscach, gdzie mogą występować wycieki (pod lodówką, zlewem, toaletą, pralką itp.). Gdy czujnik wykryje wodę, wysyła powiadomienie i uruchamia alarm, zapobiegając poważniejszym szkodom. Czujnik zalania może pomóc w szybkim wykryciu problemów hydraulicznych, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie.
  • Czujniki temperatury i wilgotności umożliwiają otrzymywanie alertów, gdy temperatura w danym pomieszczeniu spadnie poniżej lub przekroczy określony poziom. Mogą być również przydatne do monitorowania wilgotności i sterowania nawilżaczami i osuszaczami powietrza w domu. Można również korzystać z czujników temperatury i wilgotności do zbierania danych o warunkach atmosferycznych na zewnątrz i dostosowywania różnych działań np. podlewanie roślin w ogrodzie.

Wszystkie te czujniki inteligentne są istotnymi elementami smart domu, zapewniającymi większe bezpieczeństwo, wygodę i kontrolę nad różnymi aspektami zamieszkałej przestrzeni. Te i inne czujniki znajdziesz oczywiście w naszej ofercie. Jeżeli tylko potrzebujesz fachowej rady to pamiętaj, że nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu!

Inteligentne czujniki - inwestycja w bezpieczeństwo i wygodę

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować inteligentne czujniki. Przede wszystkim musisz się zastanowić, jak bardzo zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie w Twoim mieszkaniu. Jeśli nie jest to dla Ciebie najważniejsze to obecność czujnika zalania lub dymu może nie wpłynąć na Twoje samopoczucie. Jeśli nie interesuje Cię również automatyzacja oświetlenia lub temperatur to infrastruktura z inteligentnymi czujnikami również nie będzie Ci potrzebna.

Jeśli jednak uważasz, że obie te rzeczy są istotne, jedynym ograniczeniem inwestycji w inteligentne czujniki jest Twój budżet. Rozsądnym podejściem jest też stopniowe budowanie inteligentnej sieci urządzeń, dostosowane do Twoich możliwości finansowych, gdyż mają one tę zaletę, że nie wymagają natychmiastowego budowania kompleksowej infrastruktury.

SmartBest - sprawdzone czujniki inteligentne i wiele więcej rozwiązań dla smart domu

Jesteśmy sprawdzonym dostawcą najwyższej jakości rozwiązań smart home, dzięki którym Twój komfort codziennego życia znacznie się poprawi. W naszej ofercie posiadamy nie tylko czujniki inteligentne, ale również akcesoria GSM, gniazdka, kamery, zamki, rolety i wiele więcej. Zapewniamy szybką realizację zamówienia oraz pełne zadowolenie z naszej obsługi na najwyższym poziomie. Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty!