W sklepie SmartBest znajdziesz wszystkie produkty potrzebne do opracowania systemu smart home. Postaw na inteligentne rozwiązania, które pomogą zmniejszyć zużycie energii i zwiększą komfort każdego domownika. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – jednym z najważniejszych elementów smart home są urządzenia do inteligentnego ogrzewania domu.

4 product(s)

Smart ogrzewanie – inteligentne głowice jako podstawa

Tworząc inteligentne ogrzewanie domu, należy zaopatrzyć się przede wszystkim w produkty, które umożliwią szybkie, bezproblemowe sterowanie urządzeniami grzewczymi. W tym celu warto skorzystać m.in. z głowic smart. Te elementy montuje się zamiast klasycznych głowic na grzejnikach. W odróżnieniu od tradycyjnych produktów tego typu inteligentne głowice pozwalają nie tylko na ręczną regulację temperatury. Smart ogrzewanie staje się znacznie prostsze z takim rozwiązaniem – urządzenia pobierają odczyty z zewnętrznych czujników, dostosowując moc grzewczą. To pozwala utrzymać temperaturę na poziomie ustalonym przez użytkownika przez cały czas, bez potrzeby manualnej ingerencji.

Aby inteligentne ogrzewanie domu działało jak najlepiej, warto wyposażyć się również w inteligentne termostaty grzejnikowe, które umożliwią integrację z innymi urządzeniami. Najlepszym wyborem będą modele pozwalające na połączenie głowicy np. z systemem otwierania okien i drzwi. Dzięki temu system ogrzewania zawsze dostosuje się do aktualnej sytuacji i zapewni efektywniejsze zużycie energii. Podobnie jak wiele innych rozwiązań smart home, tego typu komponenty pozwalają zadbać o ekologię i zwiększyć oszczędności.

Inteligentny dom – ogrzewanie podłogowe

Czy systemy smart home mogą działać w parze z ogrzewaniem podłogowym? Jak najbardziej – wystarczy postawić na produkty stworzone właśnie z myślą o tej technologii. Jednym z najważniejszych komponentów będą termostaty, które działają na podobnej zasadzie, jak inteligentne termostaty grzejnikowe.

Termostat można zamontować w dowolnej części domu, a następnie należy połączyć urządzenie z ogrzewaniem podłogowym i z telefonem, który będzie służyć do sterowania systemem. W ten sposób otrzymujemy układ, który można kontrolować zarówno na miejscu za pośrednictwem specjalnego panelu, jak i zdalnie. Nawet będąc poza domem, można włączyć aplikację połączoną z termostatem i ustalić w niej oczekiwaną wartość temperatury.

Istnieje wiele zalet, które oferuje inteligentny dom – sterowanie ogrzewaniem w wygodny sposób to z pewnością jedna z nich. Wystarczy wybrać odpowiednią głowicę i termostat, by móc liczyć na optymalną temperaturę w każdej sytuacji. Dzięki temu można kontrolować poziom ciepła w domu z dowolnego miejsca. Niektóre urządzenia są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie otwartych okien. Z takimi rozwiązaniami można znacznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w domu i zredukować negatywny wpływ na środowisko bez utraty komfortu.

Smart home – ogrzewanie: korzyści ze stosowania inteligentnych rozwiązań

Smart home to nie tylko inteligentne termostaty do grzejników lub ogrzewania podłogowego. W wielu domach potrzebne będą także urządzenia pozwalające na stałe kontrolowanie temperatury w bojlerze. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić energię, lecz także stanowi ułatwienie w obsłudze urządzenia.

Termostaty do bojlerów mają stosunkowo niewielkie wymiary, a ich kluczową funkcją jest możliwość kontrolowania ich działania i ustawień z poziomu panelu lub aplikacji mobilnej. Dzięki temu zarządzanie temperaturą wody jest wygodne i proste dla każdego. To proste rozwiązanie znacznie ułatwia codzienne życie i zmniejsza rachunki, zapewniając przy tym bezproblemowy dostęp do ciepłej wody w każdym momencie.

Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w produkty smart home. Ogrzewanie to tylko jeden z wielu systemów tego typu – do tego warto dodać także oświetlenie, przełączniki czy inteligentne AGD. Co sprawia, że jest to tak popularny wybór? To przede wszystkim wyjątkowy poziom komfortu, a także możliwość zredukowania miesięcznych opłat za ogrzewanie poprzez efektywniejsze zarządzanie działaniem urządzeń grzewczych. W wielu przypadkach urządzenia smart home mogą także zwiększyć bezpieczeństwo, m.in. poprzez informowanie o niewłaściwym stanie różnych systemów nawet wtedy, gdy jesteśmy z dala od domu.

Dlaczego warto zainwestować w inteligentne ogrzewanie domu?

Wybierając inteligentne ogrzewanie domu, można uzyskać wyjątkowy poziom komfortu dzięki nowej technologii. Możliwość ustawienia potrzebnej temperatury z poziomu panelu lub zdalnie ogranicza potrzebę wykonywania manualnych czynności związanych z obsługą urządzeń grzewczych. Dobrym przykładem są inteligentne głowice, które montuje się przy kaloryferach. Ich zadaniem jest stałe dostosowywanie temperatury grzejników tak, by utrzymać ustaloną temperaturę, dopasowaną do potrzeb i preferencji domowników.

Inteligentne termostaty do grzejników i inne produkty smart home odgrywają również ważną rolę w kwestii ekonomii i ekologii. Dzięki nim można np. zmniejszyć moc ogrzewania, gdy jesteśmy przez długi czas poza domem, by następnie zwiększyć je tuż przed powrotem. Dodatkowo urządzenia tego typu same dostosowują się do otoczenia, co pozwala ograniczyć straty powstające w procesie ogrzewania. W praktyce przekłada się to na obniżenie wysokości rachunków za energię, dzięki czemu zakup urządzeń tego typu bardzo szybko się zwraca.