Inteligentny dom nie jest nowym zagadnieniem, ale jeszcze dekadę temu idea ta okazywała się nieosiągalna dla wielu ludzi. Problemem była nie tylko dostępność urządzeń, ale także ich cena oraz akcesoria niezbędne do zarządzania systemami zdalnego sterowania. Na przestrzeni lat sytuacja szybko i dynamicznie się zmieniła, w czym niemała rola firm takich jak Aqara. Koncern skierował na rynek zaawansowane technologicznie sprzęty, dostępne w przystępnych cenach. Dzięki temu inteligentne czujniki stały się podstawowym wyposażeniem mieszkań oraz domów.

37 product(s)
Nie ma więcej produktów do załadowania. Osiągnięto koniec listy!

Lista smart produktów jest długa, co wcale nie oznacza, że musisz posiadać wszystkie. Rodzaj urządzeń warto dostosować do własnych potrzeb. Przykładowo inteligentna kamera Aqara może być świetnym rozwiązaniem do domu, ale niekoniecznie przydać się mieszkańcowi bloku. W obydwu sytuacjach pomocny będzie za to sensor wycieku wody, gazu lub jakości powietrza. Oferujemy dobrej jakości produkty, którymi łatwo zarządza się za pomocą aplikacji w smartfonie.

Czujniki i sensory - kontroluj sytuację w domu z dowolnego miejsca

Sporą część oferty stanowią sensory do monitorowania sytuacji panującej wewnątrz pomieszczeń. Jednym z nich jest czujnik temperatury Aqara. Urządzenie to pomoże dodatkowo sprawdzić wilgotność, jaka panuje w pokoju. Osobom dbającym o bezpieczeństwo swoje i domowników polecamy sensory gazu ziemnego, uzbrojone w alarm dźwiękowy, który włącza się, gdy wykryje zagrożenie. Na podobnej zasadzie funkcjonują czujki dymu. Do ich zasilenia wystarczą zwyczajne baterie.

Do bestsellerów firmy Aqara należą urządzenia badające ogólną jakość powietrza. Wykrywają m.in. stężenie i poziom TVOC. Nie mniej popularne będą sprzęty chroniące Twoje mieszkanie przed włamaniem. O ochronę mienia zadbasz na przynajmniej kilka sposobów. Po pierwsze polecamy czujnik ruchu Aqara. Włącza się automatycznie po wykryciu obecności, wysyłając powiadomienie na telefon. Ustawisz go w dowolnym miejscu. Poziom bezpieczeństwa podniosą sensory kontrolujące wibracje, czy też czujki otwierania okien i drzwi.

Funkcjonalne gadżety o nowoczesnym designie

Inteligentnych urządzeń oraz ich funkcjonalności jest coraz więcej. Producenci uważnie przyglądają się także designowi produktów. Wystarczy spojrzeć na wspomniany model Aqara temperature sensor lub nowoczesne wideodomofony. Na tym nie koniec ciekawych gadżetów rodem z filmów sci-fi. W katalogu czekają na Ciebie smart: włączniki świateł, silniki do rolet, termostaty do kaloryferów oraz klamki z zamkiem elektronicznym. Wszystkie dostępne w niskiej cenie, przyjaznej dla portfela.

Minimalistycznym, a zarazem nowoczesnym designem urzeka kamera Aqara G3 home assistant. Mierzy zaledwie parędziesiąt centymetrów, niewiele waży, a producentowi w jej wnętrzu i tak udało się zmieścić systemy nagrywające obraz w rozdzielczości Ultra HD. Oprogramowanie sztucznej inteligencji rozpoznaje gesty, czynności oraz działa w trybie panoramicznego śledzenia. Sprzęt posiada również inne systemy bezpieczeństwa. Łatwo sprawdzisz, co np. aktualnie robi Twój zwierzak, gdy jesteś poza domem.

Instalacja oraz obsługa inteligentnych urządzeń Aqara

Czujnik temperatury Aqara oraz inne smart urządzenia obsługuje się w łatwy sposób. Wystarczy do tego smartfon i aplikacja. Po sparowaniu urządzeń w programie ich funkcje będą dostępne na ekranie telefonu. Sama aplikacja pozostaje bardzo przejrzysta oraz intuicyjna. Poznanie jej możliwości nie zajmie wiele czasu, nawet jeśli raz pierwszy wkraczasz do świata inteligentnych produktów. Co ważne, za pomocą programu możesz zarządzać wieloma urządzeniami, grupując je w komfortowy sposób.

Jedynym wymogiem stałego połączenia z urządzeniami jest dostęp do internetu. Gdy spełnisz ten warunek z dowolnego miejsca sprawdzisz, co dzieje się w domu poprzez kamerę. Będziesz miał również kontrolę nad atmosferycznymi warunkami w pomieszczeniu. Jeśli ustalone normy zostaną przekroczone, sprzęty wyślą alarmujące powiadomienie. Inwestycja w smart home Aqara zwróci się na wielu polach. System wykorzystasz do obniżenia rachunków, a Twój wypoczynek w domu będzie jeszcze wygodniejszy.