Aqara zaprezentowała nową obrotową kamerę G3 z rozpozpawianiem twarzy

list In: Home On: comment Comment: 0 favorite Hit: 4658

Aqara w końcu zaprezentowała swoją nową inteligentną obrotową kamerę G3. Podstawowe funkcje to obraz 2K Ultra HD, śledzenie panoramiczne i dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Aparat wyposażono w chip AI, który rozpoznaje gesty i czynności, co pozwala na sterowanie kamerą w momencie, gdy sterowanie głosowe jest niedostępne.

Aqara w końcu zaprezentowała swoją nową inteligentną obrotową kamerę G3. Podstawowe funkcje to obraz 2K Ultra HD, śledzenie panoramiczne i dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Aparat wyposażono w chip AI, który rozpoznaje gesty i czynności, co pozwala na sterowanie kamerą w momencie, gdy sterowanie głosowe jest niedostępne.

Kamera G3 potrafi rozpoznawać twarze, wystarczy zaimportować do aplikacji zdjęcia osób i będziesz miał możliwość realizacji różnych scenariuszy pracy przy identyfikacji konkretnej osoby. Na przykład możesz skonfigurować powiadomienie, które kamera wyśle ​​Ci, gdy Twoje dziecko wróci do domu. Kamera potrafi również rozpoznać obcych i wyzwolić alarm.

System Pet ID pozwala śledzić tylko ruchy Twojego zwierzaka i zobaczyć, co robił podczas Twojej nieobecności.

Rozpoznawanie konturów ludzi, zamiast konkretnych twarzy, zmniejsza liczbę fałszywych alertów, co znacznie zmniejsza obciążenie kart pamięci i ilość powiadomień.

System sztucznej inteligencji oparty na chipie AI pozwala na automatyczne śledzenie obiektu, ponieważ obiektyw kamery może się poruszać. Po wykryciu anomalii dźwiękowych kamera automatycznie wyśle ​​powiadomienie. Co więcej, algorytmy sztucznej inteligencji są stale aktualizowane w trybie OTA, co pozwala na otrzymywanie aktualnych algorytmów systemu na bieżąco.

Wszystkie wydarzenia są oznaczone markerami, co sprawia, że ​​oglądanie wideo jest wygodniejsze. Na przykład kluczowe punkty, które są dla Ciebie ważne, można oznaczyć kolorami, aby łatwiej je było znaleźć.

Dzięki rozdzielczości 2K Ultra HD (2304 x 1296 px) i 3-megapikselowej matrycy możesz uchwycić więcej szczegółów i nagrywać w wysokiej jakości. Wbudowany slot na kartę SD pozwala na nagrywanie bezpośrednio w urządzeniu. Obsługiwane są karty do 128 GB. Obiektyw panoramiczny pozwala na zamontowanie kamery w jednym miejscu i objęcie monitoringiem dużego obszaru bez martwych stref. Dwa silniki służą do poruszania obiektywem, aby zapewnić 360-stopniowy widok kamery. Dodatkowo można ustawić określone punkty i kilka tras inspekcji, aby kamera okresowo i o określonej godzinie robiła przejście i rejestrowała wszystko, co dzieje się w pomieszczeniu.

---

Kamera jest również hubem inteligentnego domu opartego na protokole ZigBee 3.0. Ponadto w G3 wbudowany jest nadajnik podczerwieni, za pomocą którego można sterować klimatyzatorami, telewizorami i innymi urządzeniami sterowanymi za pomocą klasycznych pilotów.

Sterowanie gestami pozwala dostosować określone scenariusze. Na przykład złożenie palców w kształt „OK” może wywołać scenariusz oglądania filmu, w którym światła zgasną, zasłony zasuną się, a telewizor i kino domowe przejdą w tryb oglądania filmów.

G3, pomimo braku prefiksu H, integruje się z Apple HomeKit z obsługą wszystkich dostępnych funkcji. Dane przesyłane są za pomocą technologii szyfrowania end-to-end, a sterowanie głosowe za pośrednictwem asystenta Siri pozwoli na przeglądanie najnowszych nagrań czy uśpienie aparatu.

---

Warto wspomnieć, że kamera w trybie uśpienia automatycznie ustawia obiektyw aparatu i chowa go w korpusie. Wraz z szyfrowaniem danych i uwzględnieniem obecności chipa zabezpieczającego, ta dodatkowa fizyczna warstwa ochrony spodoba się wszystkim fanom zasłaniania kamerek w komputerach i telefonach.

Dźwięk rejestrowany jest za pomocą dwóch mikrofonów, co pozwala na szerszy zakres monitorowania zdarzeń dźwiękowych i rejestrowanie dźwięku z wyższą jakością.

Łączność bezprzewodowa WiFi działa w dwóch pasmach: 2,4 i 5 GHz, co pozwala na korzystanie z kamery w każdym środowisku, nawet przy dużym zaszumieniu w paśmie 2,4 GHz.

Kamerę można zamontować na dowolnej powierzchni: poziomej, pionowej, a nawet odwróconej na suficie. Przewód zasilający o długości 2 metrów pozwoli na montaż kamery w dowolnym dogodnym miejscu. Kamera  otrzymała port USB typu C jako interfejs zasilania.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday SaturdayJanuary February March April May June July August September October November December