Aqara zaprezentowała nową obrotową kamerę G3 z rozpozpawianiem twarzy

list In: Home On: comment Comment: 0 favorite Hit: 3111

Aqara w końcu zaprezentowała swoją nową inteligentną obrotową kamerę G3. Podstawowe funkcje to obraz 2K Ultra HD, śledzenie panoramiczne i dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Aparat wyposażono w chip AI, który rozpoznaje gesty i czynności, co pozwala na sterowanie kamerą w momencie, gdy sterowanie głosowe jest niedostępne.

Aqara w końcu zaprezentowała swoją nową inteligentną obrotową kamerę G3. Podstawowe funkcje to obraz 2K Ultra HD, śledzenie panoramiczne i dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Aparat wyposażono w chip AI, który rozpoznaje gesty i czynności, co pozwala na sterowanie kamerą w momencie, gdy sterowanie głosowe jest niedostępne.

Kamera G3 potrafi rozpoznawać twarze, wystarczy zaimportować do aplikacji zdjęcia osób i będziesz miał możliwość realizacji różnych scenariuszy pracy przy identyfikacji konkretnej osoby. Na przykład możesz skonfigurować powiadomienie, które kamera wyśle ​​Ci, gdy Twoje dziecko wróci do domu. Kamera potrafi również rozpoznać obcych i wyzwolić alarm.

System Pet ID pozwala śledzić tylko ruchy Twojego zwierzaka i zobaczyć, co robił podczas Twojej nieobecności.

Rozpoznawanie konturów ludzi, zamiast konkretnych twarzy, zmniejsza liczbę fałszywych alertów, co znacznie zmniejsza obciążenie kart pamięci i ilość powiadomień.

System sztucznej inteligencji oparty na chipie AI pozwala na automatyczne śledzenie obiektu, ponieważ obiektyw kamery może się poruszać. Po wykryciu anomalii dźwiękowych kamera automatycznie wyśle ​​powiadomienie. Co więcej, algorytmy sztucznej inteligencji są stale aktualizowane w trybie OTA, co pozwala na otrzymywanie aktualnych algorytmów systemu na bieżąco.

Wszystkie wydarzenia są oznaczone markerami, co sprawia, że ​​oglądanie wideo jest wygodniejsze. Na przykład kluczowe punkty, które są dla Ciebie ważne, można oznaczyć kolorami, aby łatwiej je było znaleźć.

Dzięki rozdzielczości 2K Ultra HD (2304 x 1296 px) i 3-megapikselowej matrycy możesz uchwycić więcej szczegółów i nagrywać w wysokiej jakości. Wbudowany slot na kartę SD pozwala na nagrywanie bezpośrednio w urządzeniu. Obsługiwane są karty do 128 GB. Obiektyw panoramiczny pozwala na zamontowanie kamery w jednym miejscu i objęcie monitoringiem dużego obszaru bez martwych stref. Dwa silniki służą do poruszania obiektywem, aby zapewnić 360-stopniowy widok kamery. Dodatkowo można ustawić określone punkty i kilka tras inspekcji, aby kamera okresowo i o określonej godzinie robiła przejście i rejestrowała wszystko, co dzieje się w pomieszczeniu.

---

Kamera jest również hubem inteligentnego domu opartego na protokole ZigBee 3.0. Ponadto w G3 wbudowany jest nadajnik podczerwieni, za pomocą którego można sterować klimatyzatorami, telewizorami i innymi urządzeniami sterowanymi za pomocą klasycznych pilotów.

Sterowanie gestami pozwala dostosować określone scenariusze. Na przykład złożenie palców w kształt „OK” może wywołać scenariusz oglądania filmu, w którym światła zgasną, zasłony zasuną się, a telewizor i kino domowe przejdą w tryb oglądania filmów.

G3, pomimo braku prefiksu H, integruje się z Apple HomeKit z obsługą wszystkich dostępnych funkcji. Dane przesyłane są za pomocą technologii szyfrowania end-to-end, a sterowanie głosowe za pośrednictwem asystenta Siri pozwoli na przeglądanie najnowszych nagrań czy uśpienie aparatu.

---

Warto wspomnieć, że kamera w trybie uśpienia automatycznie ustawia obiektyw aparatu i chowa go w korpusie. Wraz z szyfrowaniem danych i uwzględnieniem obecności chipa zabezpieczającego, ta dodatkowa fizyczna warstwa ochrony spodoba się wszystkim fanom zasłaniania kamerek w komputerach i telefonach.

Dźwięk rejestrowany jest za pomocą dwóch mikrofonów, co pozwala na szerszy zakres monitorowania zdarzeń dźwiękowych i rejestrowanie dźwięku z wyższą jakością.

Łączność bezprzewodowa WiFi działa w dwóch pasmach: 2,4 i 5 GHz, co pozwala na korzystanie z kamery w każdym środowisku, nawet przy dużym zaszumieniu w paśmie 2,4 GHz.

Kamerę można zamontować na dowolnej powierzchni: poziomej, pionowej, a nawet odwróconej na suficie. Przewód zasilający o długości 2 metrów pozwoli na montaż kamery w dowolnym dogodnym miejscu. Kamera  otrzymała port USB typu C jako interfejs zasilania.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday January February March April May June July August September October November December