Aqara wprowadza do oferty uniwersalny silnik sterujący roletami

list In: Home On: comment Komentarze: 0 favorite Odsłony: 1226

Chiński producent smart urządzeń Aqara wprowadza do swojej oferty silniki sterujące tradycyjnymi roletami, które regulowane są łańcuszkiem koralikowym. W aplikacji Aqara Home we wszystkich regionach, również EU, pojawiło się nowe urządzenie - Roller Shade Driver E1, które jest już kolejnym z seri E. Litera E to nic innego jak oznaczenie linii produktów ekonomicznych, czyli tych nieco tańszych. Rozwiązanie tego typu nie jest nowym na rynku. Wielu producentów od dawna produkuje podobne urządzenia, działające na tej samej zasadzie. Co więcej obudowa silniczka Aqara do złudzenia przypomina silniki takich producentów jak MoesHouse, Deerma, Livolo i kilku innych. 

Chiński producent smart urządzeń Aqara wprowadza do swojej oferty silniki sterujące tradycyjnymi roletami, które regulowane są łańcuszkiem koralikowym. W aplikacji Aqara Home we wszystkich regionach, również EU, pojawiło się nowe urządzenie - Roller Shade Driver E1, które jest już kolejnym z seri E. Litera E to nic innego jak oznaczenie linii produktów ekonomicznych, czyli tych nieco tańszych. Rozwiązanie tego typu nie jest nowym na rynku. Wielu producentów od dawna produkuje podobne urządzenia, działające na tej samej zasadzie. Co więcej obudowa silniczka Aqara do złudzenia przypomina silniki takich producentów jak MoesHouse, Deerma, Livolo i kilku innych. 

Silnik Aqara E1 zasilany będzie niewymiennym akumulatorem, ładowanym przez USB, ale może być również zasilany na stałe. Bateria ma wytrzymać około 2 miesięcy pracy w cyklu otwórz / zamknij 1 raz dziennie i długości rolety 1,8 m. Oczywiście wpływ na to będzie miał mechanizm samej rolety, do której założymy silnik Aqara. Im większy opór podnoszenia i opuszczania tym szybciej trzeba będzie ładować baterię. 

Komunikować będzie się za pomocą ZigBee 3.0, a do pracy będzie wymagał bramki Aqara E1, M1S lub M2. Oczywiście silnik ma wsparcie do Apple HomeKit, czym nie mogą pochwalić się do tej pory wspomniani wcześniej producenci. 

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień