Inteligentne drzwi oraz niewidoczny inteligentny zamek NUKI

list In: Home On: comment Comment: 0 favorite Hit: 7181

Firma NUKI, która jest producentem inteligentnych zamków, przedstawiła projekt integracji swojego zamka Smart Lock z drzwiami różnych producentów. Na tej samej prezentacji zademonstrowano sposób działania urządzenia, którego element elektroniczny zostanie umieszczony w głównym mechanizmie zamka drzwi. Po wewnętrznej stronie drzwi ma zainstalować przycisk NUKI, który będzie sterował zamkiem. W porównaniu ze zwykłym modelem integracja ta będzie znacznie cichsza i nawet zakłada się tryb cichy, aby nie przeszkadzać domownikom po powrocie do domu w nocy.

Firma NUKI, która jest producentem inteligentnych zamków, przedstawiła projekt integracji swojego zamka Smart Lock z drzwiami różnych producentów. Na tej samej prezentacji zademonstrowano sposób działania urządzenia, którego element elektroniczny zostanie umieszczony w głównym mechanizmie zamka drzwi. Po wewnętrznej stronie drzwi ma zainstalować przycisk NUKI, który będzie sterował zamkiem. W porównaniu ze zwykłym modelem integracja ta będzie znacznie cichsza i nawet zakłada się tryb cichy, aby nie przeszkadzać domownikom po powrocie do domu w nocy.

Pierwszym producentem drzwi ze zintegrowanym zamkiem Nuki jest WERU. Jako opcję pilotażową wybrano Siegenię, której zmotoryzowany wielopunktowy mechanizm ryglowania będzie sterowany za pomocą przycisku Nuki, który zostanie wbudowany w drzwi.

To połączenie rozwiązań będzie podstawą projektu Nuki Smart Door. Inteligentne drzwi będą już wkrótce oferowane przez wiele firm w nadchodzącym roku. Co więcej, nie tylko giganci branży, ale także małe firmy będą mogły włączyć do swojej oferty rozwiązania, którymi będzie można sterować za pomocą Nuki.

Producent planuje również dostarczać różne akcesoria i moduły wymagane do integracji.

Więcej informacji o producentach będzie wkrótce dostępnych na  stronie NUKI - www.nuki.io. Podstawowe „inteligentne drzwi” od NUKI będą kosztować około 2000 euro. Biorąc pod uwagę, że dobre drzwi w polsce kosztują około 3000 zł, a smart zamek maksymalnie 1000 zł, to cena wydaje się ceną mocno przesadzona.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Sonntag Montag Dienstag Mittwoch Donnerstag Freitag SamstagJanuar Februar März April Mai Juni Juli August September Oktober November Dezember